Савез иноватора Републике Српске и Удружења иноватора града Бања Луке организовали су по 14. Пут Међународну изложбу идеја, иновација и стваралаштва  „ИНОСТ МЛАДИХ 2012“, а под покровитељством Владе Републике Српске и Града Бања Лука . Изложба се одржала од 18. до 20. aприла 2012. године у хали Бањалучког велесајма.

На изложби су представљени и наши радови из више тема:

Аутоматика –Управљање помоћу интерфејса немом картом и сазвежђима (аутори : Кристина Калајџић, Милица Шестовић, Анастасија Грујић, ментори: Александра Шмигић, Никола Чудић)

Информатика-Четири програма у Visual Basic10 и три у perl-у (аутор: Стефан Лечић, ментор: Олгица Рикановић)

Слободна тема-Ветрогенератор и соларни колектор (аутор: Емилија Ћипровац, ментор: Никола Чудић)

После три дана такмичења ученици су освојили:

Рад из аутоматике –Управљање помоћу интерфејса немом картом и сазвежђима, је проглашен за најбољи рад такмичења.

Ветрогенератор и соларни колектор је освојио друго место и сребрну медаљу.

Радови из информатике су освојили треће место и бронзану медаљу.

Наша школа је проглашена за НАЈБОЉУ ШКОЛУ ВАН ПОДРУЧЈА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ.