27. Републичка смотра дечјег музичког стваралаштва ФЕДЕМУС 2022.

СЈАЈНЕ ВЕСТИ СА XXVII  РЕПУБЛИЧКЕ СМОТРЕ ДЕЧЈЕГ МУЗИЧКОГ СТВАРАЛАШТВА “ДЕЦА КОМПОЗИТОРИ“ ФЕДЕМУС 2022, под покровитељством:

Министарства  просвете науке и технолошког развоја  Републике Србије и Министарства културе и информисања  Републике Србије.

Организатори: Дечији културни центар

За дечју композицију у области вокалног, инструменталног и вокално-инструменталног стваралаштва које компонују  деца узраста од 7 до 15 година на часовима музичке културе или кроз слободне активности, ученик  V-3 разреда наше школе Петар Марић освојио је прво место за инструменталну композицију за бубњеве  „Ширимо руке остваримо свет“,  ментор професор Милан Добановачки.

Ученик је освојио прву награду са освојена 92 бода представљајући ОШ „Светозар Марковић Тоза“, Нови Сад.

Организатор смотре проф. Мирјана Прокић- Миличић

Победничка композиција